გაკვეთილის მთავარი თემა
|
renesansi
|
სწავლების საფეხური
|
6კლასი
|
მოსწავლეთა პროფილი
|
30 ,მოსწავლე
|
გაკვეთილის მნიშვნელობა/აქტუალობა
|
ამ
გაკვეთილით მიიღებენ ზოგად იმფორმაციას რენესანსის ეპოქის მხატვრებზე.
მოახდენენ
შედარებას , მხატვრების კონკრეტულ ნახატებზე
|
გაკვეთილის მიზნები და შედეგები
|
მოსწავლემ
შეძლოს განასხვავოს ამ ეპოქის მხატვრების ნამუშევრები ერთმანეთისგან.
გაეცნოს
ამ პერიოდის ნიმუშებს.
|
წინასწარი ცოდნა
|
გამოიყენოს
განვლილი მასალა , საგაკვეთილო პროცესში მიღებული ცოდნა.
მხატვრული საშუალებები
|
შეფასების საგანი და პროცედურები
|
თუკი
მოსწავლე აქტიურად ჩაერთვება გაკვეთილის მსვლელობაში, გამოხატავს ინტერესს მოცემული
თემისადმი,ლოგიკური და თანმიმდევრული იქნება მისი მსჯელობა და ანალიზი. შეპასება
შეიძლება იყოს განმავითარებელიც და განმსაზღვრელიც.
|
სასწავლო მასალა და ტექნიკური
რესურსები
|
მოსწავლის
სახელმძღვანელო,ალბომები.
ვიზუალური მასალის საჩვენებლად გამოვიყენოთ კომპიუტერი.
|
გაკვეთილის მსვლელობა/საკლასო მენეჯმენტი
|
აქტივობა 1. მასწავლებელი ავალებს მოსწავლეებს
მოკლედ მიმოიხილონ ეპოქა.
აქტივობა 2. მასწავლებელი ავალებს მოსწავლეებს
ყურადღებით განიხილონ სახელმძღვენელოში არსებული სურათები.
აქტივობა 3. მოსწავლეებმა უნდა შეძლონ „ლეონარდო და-ვინჩის“ „მონალიზას“პორტრეტის
განხილვა
აქტივობა 4. შეძლონ გაარჩევა რა ხერხებია გამოყენებული ამ ნახატის შესაქმნელად.
ამის მერე მასწავლებელი უხსნის მოსწავლეებს ამ ეპოქის დამახასიათებელ
გამოხატულებებს.
|
შეფასების რუბრიკა
კრიტერუმი
|
მინიმალური
|
საშუალო
|
მაქსიმალური
|
მოძიებული მასალა
|
მცირე იმფორმაცია
|
ნაწილობრივი მასალა
|
სრული იმფორმაცია
|
ჩართულობა გაკვეთილზე
|
თუ მოსწავლე ვერ ახერხებს საგაკვეთილო პროცესში ჩართულობას
|
თუ მოსწავლე ნაწილობრივ არის ჩართული საგაკვეთილო პროცესში
|
თუ მოსწავლე აქტიურად ჩართულია საგაკვეთილო პროცესში და ამომწურავად
პასუხობს თემას
|
თემის საბოლოო შეჯამება
|
თუ მოსწავლე ვერ აკავშირებს მოძიებულ მასალას და გაკვეთილს ერთმანეთს
|
თუ მოსწავლე ახერხებს სახელმზღვანელოში არსებული იმფორმაციის განხილვას
|
თუ მოსწავლე მოძიებულ და სახელმძღვანელოში არსებულ იმფორმაციას აკავშირებს
ერთმანეთს
|
No comments:
Post a Comment